Новинарска и ПР агенция - Новините от днес

Броят на пътувалите българи намалява през 2026 г.

През първото тримесечие на 2026 г. един милион български граждани са осъществили туристически пътувания, показват предварителни данни на Националния статистически институт (НСИ). В сравнение със същото тримесечие на 2025 г. броят на пътувалите хора на възраст 15 и повече навършени години намалява с 6,7 на сто. Преобладаващата част от тях – 78,4 на сто, са пътували само в страната, 17,9 на сто – само в чужбина, а 3,7 на сто са пътували както в в страната, така и в чужбина….

Коментарите са затворени.

Този уебсайт използва бисквитки за да подобри вашето пребиваване на него. Приемам Научете повече