Иран обяви, че Ормузкият проток е отворен за търговско корабоплаване за времето, в което трае спирането на огъня, докато Съединените щати настояват, че морската блокада срещу иранските пристанища ще остане в сила до постигане на по-широко споразумение.Външният министър Абас Арагчи заяви, че „преминаването на всички търговски кораби през Ормузкия проток се обявява за напълно свободно за оставащия период на прекратяването на огъня“….
Коментарите са затворени.